אופנה

סוגרים את רשימת הטרנדים – חלק א'

3/29/2012 11:28:00 AM

בלוג אופנה Vered'Style סוגרים את רשימת הטרנדים חלק א'
בפוסט הקודם הבטחתי לכן קוראותיי המהממות שבפוסט הבא נסגור את רשימת הטרנדים לאביב-קיץ 2012. אז כמי שמשתדלת לעמוד במילותיה, אני מקיימת את הבטחתי אבל באופן חלקי. משיקולים שונים, פרקטיים בעיקר, גם שלי וגם עבורכן (למען הנוחיות והרצון שלא להעמיס), בחרתי לחלק את סגירת הרשימה לשני פוסטים. כאן אציג לפניכן ארבעה טרנדים נוספים ובפוסט הבא את הארבעה האחרונים (הייתכן שזה ייגמר מתישהו? כן!).
הפעם בחרתי שלא להדגים את הטרנדים על עצמי אלא באמצעות קולאז' תמונות – צריך לגוון קצת…
 הטרנדים המוצגים כאן אינם נמצאים בסוף הרשימה שלי מפאת היותם חשובים פחות לעונה הקרובה. ממש לא. חלקם אף מהטרנדים המובילים הקיץ!
יאללה, מתחילים…

טרנד גזרת הפפלום


גזרת הפפלום (Peplum) היא גזרה חדשה/ישנה, או שהכי נכון לומר מחודשת. בעבר הרחוק הופיעה הגזרה המחמיאה על מסלולי האופנה ובארונותיהם של הפאשניסטיות הגדולות. הקיץ הזה, הגזרה שעושה עימנו חסד חוזרת ובגדול (וטוב שכך!). גזרת הפפלום יוצרת, בזכות תוספת הבד המיוחדת המאפיינת אותה, "המתיישבת" בדיוק באיזור המותן, צללית גוף מחוטבת משהו והיא בעלת פוטנציאל להסתיר את כל מה שאנו רוצות להסתיר. במידה וחשקה נפשנו בהצרת המותן נוכל ללבוש חולצה או ג'קט בגזרה זו ולקבל סילואט מותני מהמם. ובמקרה שאיזור הישבן/הירכיים שלנו לא יתנגדו להסוואה קלה נוכל להיעזר בחצאית בגזרת פפלום שעשויה להסתיר טפח או שניים. גם לבעלות גוף חטוב ביותר הגזרה מתאימה וגם אם אין צורך להסתיר דבר, היא מחטבת את הגוף ומדגישה צללית נכונה ויפה (אף אחת לא מתנגדת לכך, נכון?). חשוב מאוד לעשות שילוב נכון עם פריט בגזרה זו כי על אף היותו מחמיא מאוד הוא עלול להרחיב אותנו, רחמנא ליצלן, אם לא נשלבו עם חלק אחר צמוד לגוף (חולצת פפלום עם מכנס צמוד או חצאית עיפרון וחצאית/מכנס פפלום עם חלק עליון הדוק יותר לגוף).

טרנד שנות העשרים
בלוג אופנה Vered'Style סוגרים את רשימת הטרנדים חלק א'


אחד הטרנדים הבולטים (והמנצנצים) של הקיץ הוא אופנה בסגנון שנות ה-20. באותן שנים עליזות, שאופיינו באורח חיים פזרני, נהתנות וראוותנות, המגמה באופנת הנשים הייתה גזרות נעריות – שמלות ומכנסיים בגזרת מותן נמוכה המסתירה את המותן הנשית, מצד אחד והרבה גלאם בדמות פראנזים, פאייטים, נוצות, אבנים, נצנצים והרבה שילוב של שחור וזהב מהצד השני. בקיץ הקרוב, לאן שנפנה את ראשנו ניתקל בפריטי אופנה בסגנון זה. הרבה שמלות צ'רלסטון בגזרה ישרה או שמלות פלאפר בגזרת האגן הנמוך והשמוט, שימוש רב בנוצות ופראנזים (ועוד פראנזים ועוד פראנזים) והרבה הרבה זהב – בבדים, בניטים, בפאייטים ובכל צורה שהיא… חשוב לשים לב שגזרת האגן הנמוך אינה מחמיאה לכל אחת. יש מבני גוף מסויימים להם היא מחמיאה מאוד ומומלצת ויש מבני גוף שעבורם היא מחוץ לתחום. למי שחשקה נפשה בפריט אופנתי סטייל שנות העשרים (ובצדק, זהו סגנון אופנה מקסים לטעמי) יכולה להצטייד בחולצה או אקססוריז מהסגנון בקלות אך לגבי השמלות ממולץ מאוד לבחון את התאמתן למבנה גופנו לפני רכישתן!

הדפסים אתניים/שיבטיים
בלוג אופנה Vered'Style סוגרים את רשימת הטרנדים חלק א'

דיברתי ארוכות על טרנד ההדפסים השונים והמגוונים לקיץ הקרוב (פוסט שלם!) אך לא נתתי במסגרתו את הבמה הראויה לה זכאי ההדפס המכונה אתני או שיבטי שמככב העונה על כל פריט אופנה אפשרי. את הטרנד ניתן לראות כבר עכשיו בכל חנויות האופנה החל מבגדים ועד לאקססוריז (תיקים, נעליים, שרשראות ועוד ועוד). לאחר שהרחבתי רבות בנושא ההדפסים, לא ארחיב עוד בעניין ההדפס יוצא אפריקה אך חשוב מאוד להכיר אותו, לדעת שהוא קיים וליישם אם אוהבים…

טרנד חולצות הבטן
בלוג אופנה Vered'Style סוגרים את רשימת הטרנדים חלק א'


כן, כן בנות. קראתן וראיתן נכון! טרנד נוסף "שהונחת" עלינו הקיץ הוא הטרנד השנוי במחלוקת והקשה ליישום לחלק גדול מאיתנו – חולצות הבטן!!!!! חולצות הבטן לא סתם חוזרות, הן מגיעות באריזות קטנות (מאוד)! והטופ השולט בטרנד הוא עליוניות החזיה (מעין מחוך קטנטן המכונה "בנדו"), כפי שהודגם בקולאז'. אז כמובן שאין צורך להכביר במילים אודות השאלה מדוע הוא בעייתי וקשה ליישום אבל יש כמה דברים בעניינו שחייבים להיאמר. לגבי הטרנד הזה, הכל שאלה של גיל בראש ובראשונה ואם עברנו בהצלחה את השלב הזה צריך לקחת בחשבון את מבנה הגוף, כמובן! אז לטובת כל אילו שעברו את הגיל ללבוש חולצות החושפות בטן ו/או לא מרגישות שמבנה גופן מאפשר להן לאמץ את הטרנד החושפני במלוא הדרו (כמוני), אספק כמה פתרונות (רק למי שתחליט שכן מתאים לה לאמץ את הטרנד, הרי לא חייבים…!). האופציה הטובה ביותר לאימוץ הטרנד מבלי לחשוף באמת את מה שהיינו רוצות שיישאר מתחת לבגדים היא לבחור חולצת בטן שאיננה נמצאת באגף החולצות הקצרות ביותר בחנות אלא חולצה שעל אף היותה חולצת בטן היא עדיין באורך סביר. לחולצה זו יש לשדך מכנס או חצאית בגזרה גבוהה מאוד. במקרה של עליונית הבנדו אפשר ללבוש מעליה ג'קט יפה ושיקי (עם שרוול קצר כמובן, אנחנו מדברות על קיץ…), שמשתלב בהרמוניה עם האאוטפיט כולו ולרכוס אותו באיזור הבטן החשופה וכך, להשאיר רק את חלקו העליון של הבנדו מבצבץ (פתרון מעולה עם שיק מהמם בעיניי ועוד עם כמה נקודות זכות במדד הטרנדיות). כל אחת מוזמנת לנסות לשלב את הטרנד בצורה הולמת באאוטפיט שלה בדרכה היצירתית וכאמור, גם להחליט שלא לאמצו זה בסדר גמור. אגב, גם ווסט קצרצר יספק את הסחורה בגזרת הטרנד הקטנטן.
תודה ענקית לבעלי המקסים טל על העזרה האינסופית בפרטים הטכניים ועל היכולת להפוך את הפנטזיות העיצוביות שלי למציאות!


You Might Also Like

0 תגובות

SUBSCRIBE by email

Enter your email address:


Like me on Facebook